Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Opolska straż pożarna w wyjątkowy sposób edukuje młodych i dorosłych

Komenda Miejska PSP w Opolu w celu zaznajamiania dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa pożarowego oddała do użytku Centrum Edukacyjne wyposażone w szereg nowoczesnych rozwiązań.

 

Zajęcia w Centrum kierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz do osób dorosłych. Centrum będzie pełniło między innymi funkcję dydaktyczną dla inwestorów i projektantów, którzy nie zawsze mają wiedzę na temat obecnie stosowanych rozwiązań w ochronie przeciwpożarowej.

Pomieszczenia  wyposażone są w pełni funkcjonalne rozwiązania przeciwpożarowe z rozszerzeniem umożliwiającym uruchomienie urządzeń do celów dydaktycznych. Są to system alarmu pożarowego i ogłaszania alarmów, monitoring pożarowy, system oddymiania klatki schodowej, oświetlenie  ewakuacyjne i kierunkowe, wydzielenia pożarowe i przejścia kablowe, wyłącznik przeciwpożarowy, kaseta straży pożarnej, hydranty wewnętrzne, system sterowania drzwiami ppoż., system kontroli dostępu uwzględniający warunki ewakuacji.

Ponadto w Centrum przedstawiane będą prezentacje multimedialne, specjalnie przygotowane filmy edukacyjne i grafiki, przestrzenne ekspozycje z zadymieniem i oświetleniem, układanki, kolorowanki i szereg innych zajęć, które ułatwią przyswojenie przedstawianych materiałów.
Środki na prace budowlane i instalacyjne pochodziły z Miasta Opole i Starostwa Opolskiego.

Źródło: http://www.straz.gov.pl

2018-03-30 06:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter