Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Kolejna grupa polskich funkcjonariuszy SG pojechała wspierać Macedończyków

Grupa 29 funkcjonariuszy Straży Granicznej wyruszyła z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu do Macedonii, aby udzielić wsparcia tamtejszym służbom w zapobieganiu napływowi nielegalnych migrantów. To XII edycja misji polskich funkcjonariuszy SG w Macedonii.

 

W misji, którą dowodzi mjr SG Tomasz Szabłowski z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, biorą udział funkcjonariusze z wszystkich oddziałów Straży Granicznej, z Komendy Głównej SG, Biura Spraw Wewnętrznych SG oraz Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie.

Do zadań polskich funkcjonariuszy SG należy wsparcie służb macedońskich w opanowaniu napływu imigrantów, między innymi poprzez zapobieganie nielegalnym przekroczeniom granicy i kontrolowanie autentyczności dokumentów.

Wyjazd poprzedziło tygodniowe szkolenie zgrywające w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. W trakcie zajęć funkcjonariusze zapoznawali się m.in. z przepisami prawa Republiki Macedonii oraz zwyczajami kulturowymi tamtego regionu, doskonalili posługiwanie się bronią palną i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego oraz kontrolę pojazdów i osób, ćwiczyli poruszanie się pojazdów w kolumnie oraz udzielanie pierwszej pomocy, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu.

Źródło: http://www.strazgraniczna.pl

2018-04-06 09:23:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter