Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Władysławowo z bezpiecznym wjazdem do miasta

Wspólna inwestycja Gminy Władysławowo i Powiatu Puckiego gotowa. Ulica Żwirowa we Władysławowie została oficjalnie oddana do użytku. Zaniedbana od lat droga, będąca nie lada wyzwaniem dla kierowców i zawieszenia samochodów, w ciągu kilku miesięcy gruntownego remontu, zamieniła się w wygodny i co najważniejsze bezpieczny wjazd do miasta od zachodu. Inwestycja pochłonęła blisko 5 mln złotych.

  

W ramach remontu wybudowano nową nawierzchnię bitumiczną o długości ponad 850 metrów, z dwoma wyniesionymi skrzyżowaniami. Uzupełniona została ona o ciąg pieszo-rowerowy, 20 równoległych miejsc postojowych, 12 przebudowanych zjazdów oraz ekologiczne oświetlenie LED-owe. Na całej długości ulicy wykonano odwodnienie, a także nowy odcinek magistrali wodociągowej.

Inwestycja możliwa była dzięki współpracy Gminy Władysławowo i Powiatu Puckiego, a także środkom rządowym, pozyskanym z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Nowa droga służy zarówno naszym mieszkańcom, jak też turystom. A co najważniejsze - dzięki budowie chodników, ścieżki rowerowej oraz wyniesionych skrzyżowań - wzrosło bezpieczeństwo pieszych – mówi Roman Kużel, burmistrz Władysławowa.

 Ulica Żwirowa prowadzi z Drogi Chłapowskiej w stronę centrum Władysławowa od strony zachodniej części gminy i jest alternatywnym dojazdem do miasta od strony Pucka, czy Trójmiasta. Jej przebudowa była drugim etapem inwestycji w tym rejonie. Wiosną 2017 roku, kosztem ponad 2,8 mln złotych, skrzyżowanie ul. Żwirowej i Drogi Chłapowskiej, zastąpione rondem. Trwa także budowa kanalizacji deszczowej i przebudowa ulicy Hryniewieckiego w leżącej bezpośrednio przy plaży dzielnicy Hallerowo. Koszt, mającej zakończyć się jeszcze przed tegorocznym sezonem, inwestycji wynosi 6,5 mln złotych.
 

2018-04-17 07:37:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

27-28 marca, Warszawa, IX Edycja Smart City Forum, http://smartcityforum.pl

28 marca, Warszawa, IV edycja Economic Security Forum ECONSEC 2019, http://econsec.pl

28 marca, Łódź, Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, https://gigacon.org

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter