Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Poczucie bezpieczeństwa na pograniczu polsko – czeskim rośnie

Z okazji zakończenia polsko – czeskiego projektu „Bezpieczne szlaki pogranicza polsko-czeskiego - Po chodniku i silnici bezecne Pres hranici" w Prudniku zorganizowano konferencję zamykającą przedsięwzięcie. 

Podczas spotkania podsumowano realizację działań przeprowadzonych w ramach projektu. Celem przedsięwzięcia była poprawa sprawności współdziałania policji obu krajów na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów na pograniczu. W konferencji udział wzięli policjanci z Polski i Czech.

Celem przedsięwzięcia było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i turystów pogranicza, w szczególności niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych funkcjonariuszy i pracowników policji Polskiej i Republiki Czeskiej, a także zacieśnienie i poprawa jakości współpracy na pograniczu polsko – czeskim. W ramach realizacji projektu  m. in. zaprojektowano dwujęzyczne materiały profilaktyczne, które rozdawane były podczas spotkań z dziećmi i osobami starszymi w trakcie wspólnej kampanii prewencyjnej oraz zrealizowano szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i przeprowadzono kurs języka czeskiego i polskiego dla funkcjonariuszy obu krajów, a także zakupiono specjalistyczny sprzęt komputerowy.

Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa „Przekraczamy granice”. Całkowita wartość projektu to 20 943,00 EUR. Wysokość dofinansowania z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego to 17 801,55 EUR, natomiast wkład z krajowych środków publicznych to 3 141,45 EUR.

Źródło: http://www.opolska.policja.gov.pl

2018-04-20 07:33:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

27-28 marca, Warszawa, IX Edycja Smart City Forum, http://smartcityforum.pl

28 marca, Warszawa, IV edycja Economic Security Forum ECONSEC 2019, http://econsec.pl

28 marca, Łódź, Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, https://gigacon.org

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter