Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


W Annopolu za niemal 26 mln zł zmodernizowano wały na Wiśle

Dzięki pieniądzom pochodzącym z rezerwy celowej MSWiA możliwa była modernizacja wałów na Wiśle w Dolinie Świeciechowskiej (gmina Annopol, powiat kraśnicki), które uległy zniszczeniu podczas powodzi w 2010 roku. 

Zmodernizowanych zostało 8,16 km obwałowań w Dolinie Świeciechowskiej. Inwestycja ta umożliwia ochronę obszaru 898 ha, na którym stoi 126 budynków mieszkalnych i gospodarczych. Mieszka na nim około 170 osób.

Szef MSWiA zaznaczył, że według niego właśnie na tym polega pomoc państwa. Ważne jest, aby w pierwszej kolejności znajdować środki na inwestycje, które mieszkańcom konkretnych terenów zapewnią poczucie bezpieczeństwa.

Wcześniej szef MSWiA odwiedził także jeden z nadwiślańskich magazynów przeciwpowodziowych, w których składowany jest sprzęt potrzebny strażakom do usuwania skutków podtopień i powodzi. Aktualnie wojewoda lubelski utrzymuje 5 nadwiślańskich magazynów przeciwpowodziowych. Znajdują się one w: Annopolu, Opolu Lubelskim, Janowcu, Stężycy i Kazimierzu Dolnym.

Od 1 stycznia to właśnie wojewodowie są odpowiedzialni za wyposażanie, utrzymywanie i zarządzanie magazynami przeciwpowodziowymi, które do końca 2017 r. znajdowały się w zarządzie marszałków województw.

Źródło: https://www.mswia.gov.pl

2018-04-20 07:36:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

27-28 marca, Warszawa, IX Edycja Smart City Forum, http://smartcityforum.pl

28 marca, Warszawa, IV edycja Economic Security Forum ECONSEC 2019, http://econsec.pl

28 marca, Łódź, Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, https://gigacon.org

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter