Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla strażaków-ochotników z Liwa

Jednostka wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy o wartości ponad 900 tys. zł. Jego zakup był możliwy m.in. dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020 w wysokości przeszło 360 tys. zł.

 

Samochód wraz z wyposażeniem umożliwi jednostce OSP prowadzenie akcji ratunkowych zarówno w przypadku pożarów, powodzi, huraganów, ale i w innych sytuacjach zagrożenia. Natomiast zwiększenie liczby i jakości sprzętu ratowniczo-gaśniczego poprawi sprawność jednostki, zwiększy gotowość bojową do niesienia pomocy oraz skróci czas dotarcia na miejsce interwencji.

– Druhowie z mazowieckich ochotniczych straży pożarnych są nieocenionym wsparciem dla zawodowych służb ratowniczych. Często to właśnie strażacy ochotnicy są pierwsi na miejscu zdarzenia. Dlatego Samorząd Województwa Mazowieckiego od lat wspiera finansowo OSP, poprawiając możliwości bojowe jednostek i zwiększając poczucie bezpieczeństwa strażaków – zaznaczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

Jednostka OSP Liw posiadała do końca 2017 roku trzy samochody pożarnicze, w tym dwa gaśnicze (Jelcz GCBA 6/32 1986 r., Man GBA 2/27 z 2001 r.) oraz BUS Mercedes SLK z 1994 r. Stan dotychczas użytkowanego samochodu typu ciężkiego (30-letniego) wykluczał go z dalszej eksploatacji z przyczyn technicznych, ekonomicznych, organizacyjnych i środowiskowych. Zakupiony średni uterenowiony samochód ratowniczo-gaśniczy MAN TGM wypełnił lukę po wysłużonym aucie. Jednostka otrzymała również elementy niezbędne do utrzymania gotowości operacyjnej, m.in. motopompę pływającą (wydajność 400 l/min) oraz szlamową (wydajność 1300 l/min), 2 agregaty prądotwórcze o mocy 6 kW i 3 kW  i stopniu ochrony min. IP 54, zestawy ratownictwa technicznego i medycznego oraz deskę ortopedyczną wyposażoną w pasy bezpieczeństwa i klockowy stabilizator głowy.

Źródło: www.mazovia.pl

2018-04-24 20:55:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

6 marca, Warszawa, Forum Bezpieczeństwa Kolejowego, https://www.tor-konferencje.pl

13-14 marca, Kraków, Aktualne problemy publicznego transportu zbiorowego w miastach i aglomeracjach PTZ’2019, http://www.sitk.org.pl

14 marca, Wrocław, Konferencja Cloud Computing, http://gigacon.org/event

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter