Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Łódź wzbogaci się o kolejne 153 kamery monitoringu miejskiego

Rozstrzygnięto przetarg na piąty etap rozbudowy systemu monitoringu miejskiego. Do końca 2018 roku w Łodzi uruchomione zostaną 153 kamery w 42 nowych lokalizacjach.

 

Pierwsze kamery w nowych lokalizacjach zostaną uruchomione na przełomie września i października, a zakończenie prac zaplanowane jest na grudzień 2018 roku. Po zakończeniu tej inwestycji do dyspozycji służb w Łodzi będzie 607 kamer rozmieszczonych w 214 lokalizacjach. Koszt V etapu rozbudowy monitoringu miejskiego: 4,17 mln zł

Jak tłumaczył naczelnik łódzkiej Straży Miejskiej Waldemar Walisiak, na wybór nowych lokalizacji dla kamer monitoringu miejskiego wpłynęły m.in. wnioski do poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego zgłaszane przez łodzian. Wprawdzie te zadania nie wygrały w głosowaniu, ale zarówno straż miejska jak i policja uznały, że objęcie monitoringiem tej części Łodzi jest uzasadnione.

Budowa monitoringu miejskiego nie zakończy się na 607 kamerach, bo do tegorocznego budżetu obywatelskiego mieszkańcy Łodzi zgłosili osiem wniosków o rozbudowę monitoringu. - Los tych wniosków spoczywa w rękach mieszkańców. Mam jednak nadzieję, że przynajmniej część z tych wniosków wygra w głosowaniu mieszkańców - powiedział Waldemar Walisiak.

W kolejnych latach nowe kamery pojawią się w Łodzi również w związku z tym, że obszary miasta poddane rewitalizacji obszarowej objęte będą monitoringiem.

Źródło: https://uml.lodz.pl

2018-05-08 09:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

6 marca, Warszawa, Forum Bezpieczeństwa Kolejowego, https://www.tor-konferencje.pl

13-14 marca, Kraków, Aktualne problemy publicznego transportu zbiorowego w miastach i aglomeracjach PTZ’2019, http://www.sitk.org.pl

14 marca, Wrocław, Konferencja Cloud Computing, http://gigacon.org/event

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter