Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Międzynarodowe zawody strzeleckie z udziałem polskich policjantów

W Skopje odbyły się zawody strzeleckie policjantów zrzeszonych w International Police Association. Wśród 11 zespołów z 9 krajów nie zabrakło biało – czerwonych barw. Region świętokrzyski reprezentowali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz Oddziału Prewencji Policji w Kielcach.

 

Organizatorem zawodów byli stróże prawa zrzeszeni w IPA Region Skopje w Macedonii. W ramach zmagań strzeleckich policjanci rywalizowali w dwóch konkurencjach: strzelanie w postawie stojąc 25 metrów oraz strzelanie szybkie na krótkich dystansach, indywidualnie i drużynowo. Do rywalizacji przystąpili mundurowi z Macedonii, Bułgarii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Chorwacji, Niemiec, Słowenii, Rumunii, Serbii oraz Polski.

W rywalizacji zespołowej nasza drużyna zajęła bardzo wysokie 4 miejsce. Indywidualnie srebrny medal zdobył st. sierż. Sylwester Plech, a VI miejsce przypadło dla kom. Marcina Sularza.

Kielecki zespół IPA reprezentowali kom. Marcin Sularz, asp. szt. Paweł Dziopa, mł. asp. Wiktor Chaba (wszyscy z KMP Kielce) oraz st. sierż. Sylwester Plech (OPP Kielce). W strzelaniu szybkim na krótkim dystansie srebrny medal zdobył Sylwester Piech, natomiast w strzelaniu precyzyjnym z 25 metrów 6 miejsce na 64 zawodników wywalczył Marcin Sularz. Z kolei w rywalizacji drużynowej kieleccy policjanci zajęli bardzo wysokie 4 miejsce, a do podium zabrakło naprawdę niewiele.

Oprócz zawodów strzeleckich funkcjonariusze wzięli udział w dyskusji na temat służby policyjnej. Był to bardzo ważny punkt, dzięki któremu mundurowi wymienili się swoimi doświadczeniami, które z pewnością będą procentować w codziennej służbie.

Źródło: http://www.swietokrzyska.policja.gov.pl

2018-05-11 07:37:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

6 marca, Warszawa, Forum Bezpieczeństwa Kolejowego, https://www.tor-konferencje.pl

13-14 marca, Kraków, Aktualne problemy publicznego transportu zbiorowego w miastach i aglomeracjach PTZ’2019, http://www.sitk.org.pl

14 marca, Wrocław, Konferencja Cloud Computing, http://gigacon.org/event

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter