Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Pożar w będzińskiej komendzie

W miniony piątek w budynku Komendy Powiatowej Policji w Będzinie przeprowadzono działania w związku z alarmem pożarowym. Ogłoszony alert w jednostce nie był jednak związany z prawdziwym zagrożeniem, tylko ćwiczeniem służb ratunkowych w warunkach realnego zagrożenia.


Na miejscu pojawiły się cztery zastępy z będzińskiej straży pożarnej z ciężkim sprzętem. Osoby przebywające w budynku komendy sprawnie i bez paniki ewakuowały się na zewnątrz. Będący na miejscu strażacy sprawdzili pomieszczenia komendy, stwierdzając zadymienie w jednym z pomieszczeń na III piętrze. W pokoju tym  znajdowała się jedna osoba, która samodzielnie nie była w stanie opuścić zadymionego budynku.

Przy pomocy specjalistycznego wysięgnika strażacy bezpiecznie ewakuowali uczestnika ćwiczeń, a następnie udzielili mu fachowej pomocy przedmedycznej. Po kilkudziesięciu minutach sytuacja została opanowana.

Jak się okazało, były to cykliczne, zaplanowane ćwiczenia, mające na celu sprawdzenie sprawności działania służb ratunkowych oraz czasu potrzebnego do ewakuacji osób.

Źródło: http://slaska.policja.gov.pl

2018-05-23 11:16:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter