Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Polscy policjanci obronili w Hiszpanii piłkarski tytuł Mistrzów Świata

W Vila-seca na południu Hiszpanii odbył się XV Mistrzostwa Świata Policji w Piłce Nożnej Drużyn Siedmioosobowych. Występująca w roli obrońcy tytułu sprzed roku reprezentacja polskiej policji pokazała się z najlepszej strony ponownie sięgając po trofeum.


Turniej w Tarragonie to jedna z największych imprez na świecie rozgrywana na sztucznej nawierzchni. W tym roku wzięły w nim udział reprezentacje m. in. z Kanady, Włoch, Polski, Katalonii i Hiszpanii. W zeszłorocznym turnieju reprezentacja polskiej Policji zdobyła Puchar Świata, w związku z tym polscy funkcjonariusze do tegorocznych rozgrywek przystępowali w roli obrońcy tytułu i nieoficjalnego faworyta.

Pierwszy mecz turnieju reprezentacja polskiej policji rozegrała z drużyną z Barcelony - Mossos D'esquadra Arro, którą pokonała 4:0. Drugi mecz był starciem z Policia Local Cambrils i zakończył się wynikiem 3:1 dla policjantów z Polski. Ostatni mecz grupowy pomiędzy naszą reprezentacją, a Policia Nacional Almeria był przepustką do rundy finałowej z wynikiem 3:0.

W ćwierćfinale los skojarzył polską drużynę z Club Esportu Mossos D'esquadra. Szybko strzelona bramka pozwoliła na nadawanie tempa gry przez Polaków i wyprowadzanie skutecznych kontrataków. W efekcie mecz zakończył się zwycięstwem 3:0.

Półfinałowe spotkanie rozegrano pomiędzy reprezentacją polskiej policji a Policias De Tenerife. Zwycięstwo 4:0 zapewniło awans do finału.

W ostatnim meczu nasza reprezentacja zmierzyła się z uprzednim grupowym rywalem - Policia Nacional Almeria. Dzięki umiejętnościom techniczno-taktycznym i odpowiedniemu nastawieniu Polacy wygrali mecz w stosunku 4:0.

Zwieńczeniem spektakularnych osiągnięć naszych zawodników była gala zamykająca rozgrywki. Oprócz oficjalnego wręczenia Pucharu Świata dla naszej Reprezentacji, nagrodę indywidualną w kategorii najlepszy bramkarz otrzymał asp. Marcin Jaskółowski, a statuetkę najlepszego zawodnika otrzymał sierż. Patryk Marzec.

Źródło: http://isp.policja.pl/

2018-05-29 08:41:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter