Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Wspólne polsko-niemieckie ćwiczenia przeciwpowodziowe

Niemieckie miasto Hoya znane jest polskim strażakom z różnorodnych warsztatów i ćwiczeń jakie odbywają się w tamtejszym ośrodku szkoleniowym Technisches Hilfswerk (THW).


Tym razem, zgodnie z planem współpracy przygranicznej PSP - THW na lata 2018-2019, w dniach 25-27 maja b.r. na poligonie znajdującym się nad Mozelą odbyły sie  ćwiczenia powodziowe z udziałem niemieckich modułów HCP (pompy dużej wydajności), strażaków PSP z województwa dolnośląskiego dysponujących pompą o wydajności 45 000 l/min oraz obserwatorów z Danii i pozostałych polskich przygranicznych województw.

Sześcioosobowy zespół głogowskich strażaków bardzo dobrze poradził sobie ze sprawieniem pompy i zrobił to w niemal rekordowym czasie 2 godz. 40 min. Zaowocowała sprawna współpraca z kolegami z Niemiec, którzy wsparli strażaków swoim doświadczeniem i sprzętem istotnie ułatwiając sprawienie, a później złożenie zestawu pompowego.

Ćwiczenia były okazją do zaobserwowania stosowanych przez niemieckich kolegów technik wodowania sprzętu, budowy przepraw, zabezpieczania linii wężowych czy przepompowywania z wykorzystaniem kilku współpracujących pomp dużej wydajności. We wrześniu spodziewamy się rewizyty kolegów z Niemiec, gdyż wspomniany plan współpracy służb przewiduje udział THW w ćwiczeniach powodziowych planowanych na Wrocławskim Węźle Wodnym.

Źródło: http://www.straz.gov.pl

2018-05-30 08:31:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter