Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Wspólne ćwiczenia antyterrorystyczne w Bydgoszczy

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z personelem Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, ratownikami Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy oraz strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy uczestniczyli w ćwiczeniach, których założeniem było zdarzenie masowe z udziałem aktywnego strzelca. Scenkę zaaranżowano tak, by oddawała realne zagrożenie.


Policjanci, ratownicy, strażacy oraz personel szpitala w Bydgoszczy uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach mających na celu wymianę doświadczeń oraz sprawdzenie umiejętności działania w sytuacjach kryzysowych. Symulacja odbyła się na terenie należącym do Szpitala Uniwersyteckiego nr 1, im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

Scenariusz zakładał atak terrorystyczny w trakcie, którego napastnik wjeżdża samochodem w tłum, po czym otwiera ogień do przypadkowych przechodniów. Wtedy do akcji wkraczają antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i obezwładniają terrorystę. Służby medyczne natomiast wraz ze strażakami rozpoczynają akcję ratunkową. Muszą pomóc wielu poszkodowanym, którzy odnieśli różnego rodzaju lżejsze lub cięższe obrażenia...

Tego typu wspólne ćwiczenia to niezwykle cenna nauka. Przedsięwzięcie, w którym uczestniczyło kilka służb, pokazało, że ciągłe doskonalenie współpracy jest bardzo ważne, aby w przyszłości móc jak najlepiej stawić czoła ewentualnym zagrożeniom.

Źródło: http://isp.policja.pl

2018-06-13 09:58:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter