Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Nowi komendanci powiatowi PSP w Kraśniku i Łęcznej

Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski wręczył akty powołania na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Kraśniku i Łęcznej. Uroczyste wręczenie aktów powołania odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Lublinie.


Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krasniku mł. bryg. Tomasza Michalczyka. Na stanowisko Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Łęcznej powołał bryg. Michała Pytlaka.

Mł. bryg. Tomasz Michalczyk rozpoczął służbę w PSP w 1999 roku jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Służbę kandydacką ukończył w 2003 roku uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa oraz pierwszy stopień oficerski. W tym samym roku podjął służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Lublinie w Jednostce Ratowniczo-Gasniczej nr 2. Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje - ukończył zaoczne studia magisterskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa, a w 2007 roku studia podyplomowe w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy w Warszawie.

Bryg. Michał Pytlak z pożarnictwem związany jest od 1993 roku, kiedy rozpoczął służbę kandydacką jako słuchacz-podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Służbę stałą rozpoczął w dniu 11 maja 1997 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, na stanowisku dowódcy sekcji w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2. W 2000 roku awansował na dowódcę zmiany, a od 15 kwietnia 2017 roku objął stanowisko dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Od wielu lat jest zaangażowany w rozwój ratownictwa wysokościowego w Komendzie Miejskiej PSP w Lublinie. Pełni funkcję zastępcy dowódcy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego „Lublin-2”, posiadając tytuł starszego ratownika wysokościowego KSRG. Szczególnie zajmuje się podnoszeniem poziomu wyszkolenia i umiejętności praktycznych członków grupy wysokościowej, organizując oraz czynnie uczestnicząc w ćwiczeniach i szkoleniach. W roku 1999 ukończył studia magisterskie na Akademii Rolniczej W Lublinie.

Źródło: https://www.straz.lublin.pl

2018-07-04 07:55:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

6 marca, Warszawa, Forum Bezpieczeństwa Kolejowego, https://www.tor-konferencje.pl

13-14 marca, Kraków, Aktualne problemy publicznego transportu zbiorowego w miastach i aglomeracjach PTZ’2019, http://www.sitk.org.pl

14 marca, Wrocław, Konferencja Cloud Computing, http://gigacon.org/event

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter