Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Włoscy policjanci patrolują warszawskie ulice

Na mocy porozumienia pomiędzy Komendantem Głównym Policji a Departamentem Bezpieczeństwa Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Włoskiej zawartego w Rzymie do Warszawy przyleciało dwóch włoskich policjantów.


Przez 2 tygodnie będą pełnić służbę w centrum stolicy z policjantami ze śródmiejskiej komendy policji oraz z policjantami z komisariatu portu lotniczego Warszawa Okęcie. Wspólne patrole czuwać będą nad bezpieczeństwem mieszkańców stolicy oraz turystów.

Goście nim wyruszyli na wspólne patrole zapoznani zostali z formami i taktyką pełnienia służby patrolowej na terytorium RP. Ponadto zaprezentowano im funkcjonowanie Stołecznego Stanowiska Kierowania oraz numerów alarmowych 997 i 112.

Obywatele Republiki włoskiej stanowią w ostatnich latach jedną z najliczniejszych grup obcokrajowców odwiedzających Polskę w tym także naszą stolicę. Również we Włoszech Polskich turystów z roku na rok przybywa.

Podpisane porozumienie i Polsko-Włoskie patrole w Rzymie oraz w Warszawie mają na celu wymianę zawodowych doświadczeń i łatwiejszy kontakt z obywatelami obu krajów w sytuacjach, kiedy będą potrzebowali pomocy.

Źródło: http://www.policja.waw.pl


2018-07-11 09:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

6 marca, Warszawa, Forum Bezpieczeństwa Kolejowego, https://www.tor-konferencje.pl

13-14 marca, Kraków, Aktualne problemy publicznego transportu zbiorowego w miastach i aglomeracjach PTZ’2019, http://www.sitk.org.pl

14 marca, Wrocław, Konferencja Cloud Computing, http://gigacon.org/event

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter