Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Śląscy harcerze wyszkolą 30 osób z zakresu bezpieczeństwa nad wodą

Harcerze Śląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego szkolą młodzież z województwa śląskiego w ramach zadania publicznego „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży priorytetem ZHP”.


To efekt rozstrzygniętego przez zarząd województwa śląskiego otwartego konkursu ofert na zadania publiczne województwa śląskiego dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Celem zadania są działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci nad wodą, na ulicy oraz podczas spotkań, biwaków i wyjazdów. Zadanie będzie realizowane na terenie województwa śląskiego, a w jego efekcie wyszkolonych zostanie trzydzieści osób z zakresu ratownictwa medycznego, wodnego oraz podwodnego z uzyskaniem państwowych stopni i uprawnień oraz uprawnień łącznościowych oraz motorowodnych.

Uczestnicy projektu – jako wyspecjalizowani ratownicy wodni – będą dbać o bezpieczeństwo dzieci na kąpieliskach, akwenach wodnych, m.in. w tych miejscach, gdzie działają Harcerskie Stanice Wodne i Harcerskie Drużyny Wodne. Wyszkolona kadra będzie również w stanie zabezpieczyć wyjazdy i obozy harcerskie pod względem ratownictwa wodnego i przedmedycznego. W ramach zadania, poza wyszkoleniem wykwalifikowanej kadry i zakupem specjalistycznego sprzętu szkoleniowego, zorganizowane zostaną warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa wodnego, medycznego, bezpiecznych zachowań na ulicy, w których weźmie udział co najmniej pięć tysięcy osób w wieku 6-21 lat.

Dzięki pozyskaniu wykwalifikowanych ratowników poszerzy się wyspecjalizowana kadra i bezpieczeństwo na obszarach wodnych województwa.

Przedsięwzięcie rozpoczęło się w kwietniu, a zakończy 31 października 2018 roku. Kwota dotacji to sto tysięcy złotych.

Źródło: https://www.slaskie.pl
Foto: BP Witold Trólka

2018-07-17 09:33:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

17 sierpnia, Warszawa, Szkolenie "Usuwanie drzew i krzewów w postępowaniach administracyjnych", http://frdl.mazowsze.pl/

28 sierpnia, Warszawa, Szkolenie "Samorządowa i firmowa strona na facebooku bez tajemnic", http://frdl.mazowsze.pl/

30 sierpnia, Warszawa, Forum Transoprtu Publicznego, http://pirbinstytut.pl/

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...



Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...



Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...



Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter