Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Jeszcze w tym roku strażnicy graniczni dostaną nowe gogle noktowizyjne

Do końca tego roku funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymają 115 nowych kamer termowizyjnych oraz 280 kompletów gogli noktowizyjnych. Łączny koszt zakupu sprzętu to ponad 23 miliony złotych. Inwestycja finansowana jest ze środków Unii Europejskiej w  ramach Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Straż Graniczna podpisała umowę na dostawę 115 przenośnych kamer termowizyjnych (78 chłodzonych i 37 niechłodzonych) oraz 280 gogli noktowizyjnych. Zakup sprzętu jest realizowany w ramach projektów, których celem jest rozbudowa systemu ochrony technicznej granicy zewnętrznej UE. Projekty te są elementem Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Gogle noktowizyjne mają być dostarczone do magazynów uzbrojenia Straży Granicznej w październiku, a kamery w grudniu. Trafią one docelowo na granicę wschodnią Polski, będącą jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej. Firmy, które wygrały przetargi na dostawę kamer i gogli, zobowiązane są również do przeprowadzenia szkoleń dla funkcjonariuszy, którzy będą na co dzień korzystać ze sprzętu.

Zarówno kamery, jak i gogle zostaną wykorzystywane w bezpośredniej ochronie granicy. Będą służyły funkcjonariuszom SG do prowadzenia obserwacji skrytych, również w warunkach ograniczonej widoczności, w porze nocnej i w każdych warunkach atmosferycznych.

Źródło: https://www.strazgraniczna.pl

2018-07-17 09:36:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

6 marca, Warszawa, Forum Bezpieczeństwa Kolejowego, https://www.tor-konferencje.pl

13-14 marca, Kraków, Aktualne problemy publicznego transportu zbiorowego w miastach i aglomeracjach PTZ’2019, http://www.sitk.org.pl

14 marca, Wrocław, Konferencja Cloud Computing, http://gigacon.org/event

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter