Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Mundial 2018 - podsumowanie sytuacji na granicy RP

Prawie 40 tysięcy kibiców odprawili funkcjonariusze Straży Granicznej podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018, które zakończyły się w Rosji. Najwięcej podróżnych z kartami kibica FAN ID, bo aż 18 tysięcy, przekroczyło przejście graniczne w Grzechotkach.

Pierwsi kibice legitymujący się kartą FAN ID przekroczyli granicę z obwodem kaliningradzkim już 4 czerwca. Ostatni powinni opuścić terytorium FR najpóźniej do 25 lipca.

Wśród kibiców dominowali obywatele Polski, którzy stanowili ponad 1/3 wszystkich podróżujących w ramach ruchu FAN ID. Na drugim miejscu byli Chorwaci (14 proc.), a na trzecim obywatele Wielkiej Brytanii (7 proc.). Nie zabrakło kibiców z tak odległych krajów jak Kolumbia – 296 osób czy Peru – 282 osoby.

Największe natężenie ruchu podróżnych legitymujących się kartą FAN ID było na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Grzechotkach. To tu granicę przekroczyła niemal połowa wszystkich kibiców (46,3 proc.). Jako drugie pod względem liczby odprawionych kibiców było przejście graniczne w Gronowie - aż 18,7 proc. łącznego ruchu podróżnych z FAN ID oraz Warszawa–Okęcie – nieco ponad 17 proc.

W Kaliningradzie rozegrano 4 mecze i najwięcej podróżnych z kartami FAN ID odprawiono w właśnie na przejściach z obwodem kaliningradzkim w weekendy meczowe. Przed i po meczu Chorwacji z Nigerią, tj. 16 i 17 czerwca, odprawiono łącznie 8,7 tys. kibiców, a na mecz i po meczu Anglii z Belgią, aż 6.9 tys.

Kibice podróżowali nie tylko samochodami osobowymi, autobusami (zorganizowane wycieczki), czy samolotem. Byli również kibice na motocyklach i rowerach. Kibic ze Szwajcarii na mecz reprezentacji swojego kraju z Serbii wybrał się traktorem.

Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018 polskich strażników granicznych wspierało 19 funkcjonariuszy delegowanych przez Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex) m.in. z Hiszpanii Łotwy, Niemiec, Bułgarii i Grecji. Pełnili oni służbę na drogowych przejściach granicznych w Grzechotkach, Gronowie i Bezledach. Wśród delegowanych byli specjaliści z zakresu kontroli dokumentów, skradzionych pojazdów i przestępczości transgranicznej.

Źródło: https://www.strazgraniczna.pl

2018-07-19 07:15:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

6 marca, Warszawa, Forum Bezpieczeństwa Kolejowego, https://www.tor-konferencje.pl

13-14 marca, Kraków, Aktualne problemy publicznego transportu zbiorowego w miastach i aglomeracjach PTZ’2019, http://www.sitk.org.pl

14 marca, Wrocław, Konferencja Cloud Computing, http://gigacon.org/event

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter