Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


W Pile powstanie innowacyjny projekt komendy policji

Projekt nowej Komendy Powiatowej Policji w Pile powstanie już niedługo i jako pierwszy policyjny obiekt w Wielkopolsce zostanie zaprojektowany w innowacyjnej technologii BIM.

Budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile to kolejna znacząca inwestycja prowadzona w ramach programu modernizacji Policji w Wielkopolsce. Pierwszym jej etapem jest sporządzenie dokumentacji projektowej nowego obiektu. W związku z tym Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu ogłosiła przetarg nieograniczony i wybrała najkorzystniejszą ofertę, którą, jak się okazało, złożyła gdańska firma Industria Project Sp. z o.o.

Projekt pilskiej komendy - pierwszy raz w historii policyjnych inwestycji w Wielkopolsce - powstanie przy użyciu technologii BIM (Building Information Modeling). To innowacyjny sposób sporządzania dokumentacji projektowej, który od początku procesu projektowania zakłada połączenie dwóch najważniejszych czynników: dokładności oraz przejrzystości wykonywanego projektu. Rozwiązanie to zapewnia pełną kontrolę nad projektem, zmniejsza szanse pojawienia się błędów  na etapie późniejszego wykonawstwa, a co za tym idzie pozwala znacznie zredukować koszty i przyspieszyć pracę.

Co istotne, poprzez wykorzystanie sieci internetowej, inwestor ma możliwość „podglądania” procesu projektowania oraz szacowania i kontrolowania kosztów  inwestycji, która powstanie w Pile przy ulicy Bydgoskiej 115.

Źródło: http://www.policja.pl

2018-08-21 08:01:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter