Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Policjanci wraz z przedstawicielami sanepidu kontrolują miejsca wypoczynku

Policjanci z Malborka wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej sprawdzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu malborskiego.


Mundurowi podczas kontroli zwracają uwagę w szczególności na bezpieczeństwo wypoczywających dzieci i warunki w jakich przebywają oraz promują akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Kontrole te będą odbywały się cyklicznie, aż do końca wakacji.

W ubiegłym tygodniu malborscy policjanci dwukrotnie, we wtorek i czwartek, kontrolowali miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. To już po raz szósty od początku wakacji mundurowi razem z pracownikami sanepidu przeprowadzili takie działania. Funkcjonariusze sprawdzają, czy dzieci, które przyjechały na wakacje, są bezpieczne i czy przebywają w dobrych warunkach. Do tej pory policjanci skontrolowali 3 ośrodki na terenie powiatu malborskiego, w których łącznie na koloniach i obozach przebywało 250 uczestników. Do końca wakacji planowane są jeszcze 3 takie wizyty.

Podczas tych spotkań oprócz sprawdzeń funkcjonariusze promowali wśród dzieci i młodzieży ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przeprowadzając z nimi rozmowy dotyczące bezpiecznego spędzania czasu na kąpieliskach. Dzieci chętnie w tych spotkaniach uczestniczyły, wykazując się dużą wiedzą i opowiadając o swoich wakacyjnych doświadczeniach.

Źródło: https://pomorska.policja.gov.pl


2018-08-22 10:28:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

15 listopada, Warszawa, „Smart City – założenia i perspektywy”, http://successpoint.pl

21 listopada, Warszawa, Ogólnopolska Konferencja Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i Ośrodków Interwencji Kryzysowej, https://www.zpp.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter