Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Kolejna misja funkcjonariuszy SG w Macedonii

W Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu odbyło się uroczyste przywitanie 30 funkcjonariuszy, którzy wrócili z misji w Macedonii. Ich miejsce zajęli uczestnicy VII zmiany - od poniedziałku 20 sierpnia rozpoczęli oni służbę na granicy macedońskiej – greckiej.


W VI operacji wsparcia wzięli udział funkcjonariusze z Morskiego, Warmińsko - Mazurskiego, Podlaskiego, Nadbużańskiego, Bieszczadzkiego, Śląskiego, Karpackiego, Nadodrzańskiego i Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz z Komendy Głównej SG i Biura Spraw Wewnętrznych SG.

Podczas każdego miesięcznego wyjazdu do Macedonii, polscy funkcjonariusze SG pełnią służbę w bezpośredniej ochronie granicy macedońsko – greckiej. Oprócz zapobiegania nielegalnej migracji, do zakresu ich zadań należy również rejestracja wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej oraz badanie autentyczności dokumentów.

Wyjazd każdej zmiany poprzedzony jest tzw. szkoleniem zgrywającym prowadzonym przez kadrę dydaktyczną Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. W trakcie zajęć funkcjonariusze poznają m.in. przepisy prawa Republiki Macedonii oraz zwyczaje kulturowe tamtego regionu.  Doskonalą posługiwanie się bronią palną oraz ćwiczą umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.

Obecna misja funkcjonariuszy Straży Granicznej w Macedonii jest już XVII edycją od początku ich trwania czyli od  2016 roku i VII w tym roku.

Źródło: https://www.strazgraniczna.pl

2018-08-24 06:59:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

15 listopada, Warszawa, „Smart City – założenia i perspektywy”, http://successpoint.pl

21 listopada, Warszawa, Ogólnopolska Konferencja Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i Ośrodków Interwencji Kryzysowej, https://www.zpp.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter