Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Katastrofa kolejowa w Nasielsku

Na szczęście wypadek był tylko pozorowany i stanowił element ćwiczeń „KOLEJ 2018” zorganizowanych przez powiat nowodworski wspólnie z Kolejami Mazowieckimi oraz PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A.


Ideą ćwiczeń pod hasłem „KOLEJ 2018”, było przede wszystkim pokazanie współpracy różnych służb w niesieniu pomocy rannym i umiejętność zachowania zimnej krwi w obliczu zagrożenia. Tego typu symulacje są bardzo ważne, bo pozwalają przećwiczyć wiedzę teoretyczną w czasie pozorowanej akcji ratunkowej. Dają członkom różnych służb i straży możliwość sprawdzenia się, szybkiej reakcji i wzajemnej współpracy. Wzmacniają też poczucie bezpieczeństwa pasażerów i kierowców, którzy są świadomi właściwego przygotowania ekip ratunkowych do reagowania na tak niebezpieczne sytuacje jak wypadek kolejowy. 

W trakcie ćwiczenia swoje umiejętności zaprezentowały różne służby: straż pożarna, policja, straż ochrony kolei, ratownicy medyczni, pracownicy kolei i grupa pozoracyjna. Nad przebiegiem symulacji czuwał wicestarosta powiatu nowodworskiego – Paweł Calak.

Symulacja objęła zderzenie pociągu Kolei Mazowieckich relacji Warszawa–Sierpc z samochodem osobowym, które nastąpiło wskutek błędu dróżnika. Samochód stanął w płomieniach, drzwi pociągu się zablokowały, jeden z wagonów wykoleił, wiele osób zostało rannych. Przez następne dwie godziny wszystkie służby ćwiczyły sprawne współdziałanie, by pomóc poszkodowanych i zabezpieczyć miejsce wypadku. Sytuacja wymagała opanowania i zdolności praktycznych.

Źródło: https://www.mazovia.pl

2018-09-13 06:37:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter