Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


W Słupsku szkolono policjantów pod czujnym okiem amerykańskich agentów

Policjanci z Polski, Niemiec, Chorwacji i Litwy oraz żołnierze Wojska Polskiego i marynarze US Navy zakończyli kolejną edycję ćwiczeń w słupskiej Szkole Policji. Działania taktyczne moderowane były przez amerykańskich agentów NCIS - Biura Kryminalnego Marynarki Wojennej USA.


Ćwiczenia doskonalące dotyczyły między innymi postępowania taktycznego w sytuacjach, w których zamachu dokonuje tak zwany „aktywny strzelec”. Instruktorami szkolenia są specjalni agenci NCIS, specjalizujący się zarówno w realizacji zadań związanych z bezpośrednim reagowaniem na akty terrorystyczne, jak i w szkoleniu służb mundurowych.

To kolejne z polsko-amerykańskich przedsięwzięć jakie realizują wspólnie, na mocy podpisanego porozumienia, Szkoła Policji w Słupsku i Baza Amerykańska w Redzikowie.

Na takich szkoleniach korzystają też młodzi policjanci,  którzy w słupskiej szkole rozpoczynają dopiero policyjną karierę. Na najbliższym czasie w słupskiej Szkole Policji gościć będą przedstawiciele jednej z francuskich Akademii Policyjnych, a pod koniec września - w ramach Agencji Unii Europejskiej ds. Szkolenia w Dziedzinie Ścigania CEPOL – w słupskiej Szkole Policji doskonalić się będą policjanci z państw Unii Europejskiej.

Źródło: http://isp.policja.pl

2018-09-14 08:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

15 listopada, Warszawa, „Smart City – założenia i perspektywy”, http://successpoint.pl

21 listopada, Warszawa, Ogólnopolska Konferencja Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i Ośrodków Interwencji Kryzysowej, https://www.zpp.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter