Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Polscy funkcjonariusze Straży Granicznej wrócili z trudnej misji w Macedonii

Do Polski wrócili uczestnicy kolejnej edycji misji wspierającej Policję Graniczną Republiki Macedonii. Zastąpiła ich następna grupa naszych funkcjonariuszy, którzy będą pełnić służbę w ochronie granicy macedońsko-greckiej. Ósma zmiana wyruszyła do Macedonii 15 września.


W 7. edycji operacji wsparcia uczestniczyło 30 funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego, Morskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Podlaskiego, Nadbużańskiego, Karpackiego, Śląskiego, Nadodrzanskiego i Nadwiślańskiego Oddziału SG, Komendy Głównej Straży Granicznej, Biura Spraw Wewnętrznych SG oraz Centrum Szkolenia i Centralnego Ośrodka Szkolenia SG. Grupą dowodziła ppłk SG Justyna Szmidt z Komendy Głównej Straży Granicznej.

Kolejna grupa naszych funkcjonariuszy wyjechała do Macedonii w sobotę (15 września) z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Zadaniem uczestników 8. edycji jest dalsze wspieranie Policji Republiki Macedonii w ochronie granicy macedońsko-greckiej. 

Podczas miesięcznej służby na granicy macedońsko-greckiej funkcjonariusze będą realizować zadania wynikające z podpisanych umów międzynarodowych w zakresie wspólnych operacji, służących ochronie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości w związku ze zwiększonym napływem migrantów na granicę wspieranego państwa.

Źródło: https://www.strazgraniczna.pl

2018-09-21 07:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...



Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...



Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...



Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter