Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Masowy protest służb mundurowych podległych MSWiA

Ponad 20 tysięcy policjantów, strażaków, pograniczników i strażników więziennych protestowało w Warszawie. Mundurowi domagali się m.in.: podwyżek płac i przywrócenia starego systemu emerytalnego.


Wielka manifestacja służb mundurowych pod hasłem „Trzymamy linię” na kilka godzin sparaliżowała stolicę. Tysiące funkcjonariuszy, niektóre ogólnopolskie media podają liczbę 30 tysięcy, przeszło trasą z placu Zamkowego na plac Na Rozdrożu. Po drodze zatrzymali się przed Pałacem Prezydenckim i kancelarią premiera Mateusza Morawieckiego, gdzie złożyli petycje. Nie udało im się jednak spotkać ani z prezydentem, ani z premierem.

Na protest do Warszawy funkcjonariusze ściągnęli z całego kraju.

Protestujący podkreślali, że protest nie jest skierowany przeciwko rządowi, ani nie jest protestem o podłożu politycznym. Celem protestu było zwrócenie uwagi na warunki, w jakich przyszło protestującym pełnić służbę. Związkowcy domagają się podwyżek uposażeń o 650 zł, odmrożenia waloryzacji płac, przywrócenia systemu emerytalnego, płatnych nadgodzin i 100 proc. płatności za 30 dni zwolnienia lekarskiego.

Źródło: https://www.info.elblag.pl

Fot. http://nszzp/fot. Paweł Przybyszewski

2018-10-03 10:31:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter