Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Flota samochodów, maszyny i sprzęt: Awarie – co możesz zrobić?

Właściwe zarządzanie pojazdami i sprzętem może zminimalizować wpływ codziennych zagrożeń. Z tego artykułu dowiesz się jak efektywne zarządzanie flotą aut oraz sprzętem może pomóc uniknąć awarii lub zminimalizować ich negatywne skutki.


Samochody i sprzęt wyłączony z ruchu może powodować znaczące straty dla organizacji - koszty naprawy, czas przestoju i stracone zyski.

Rozwiązanie
Konserwacja zapobiegawcza inaczej zwana utrzymaniem według stanu (ang. Predictive Maintenance) to co raz częściej preferowany sposób, aby uniknąć poważnych awarii. Utrzymanie rentowności prowadzonej działalności osiąga się poprzez zmniejszenie prawdopodobieństwa nieplanowanych przestojów, co z kolei znacznie minimalizuje wydatki, oszczędzając czas i zwiększając wydajność. Dlatego, aby samochód, maszyna czy sprzęt służyły nam przez wiele lat, należy pamiętać o okresowych przeglądach. Do niedawna było to jednak czasochłonne jeśli firma posiadała różnego rodzaju urządzenia czy też flotę samochodów.

Warto przygotować plan regularnych przeglądów w zależności od przebiegu auta i czasu pracy (motogodziny) sprzętu oraz skorzystać z automatycznych powiadomień. Dzięki technologicznym rozwiązaniom, możesz otrzymywać przypomnienia SMS lub email o nadchodzącym terminie przeglądu.

Jak to działa w praktyce?
W systemie ABAX możesz ustalić odstępy pomiędzy przeglądami, np. co 10 miesięcy, co 48 godzin pracy i/lub co 500 godzin na liczniku. Termin przeglądu technicznego auta możesz ustawić na podstawie przebiegu pojazdu i tak samo jak w przypadku sprzętu, ustawić odstępy pomiędzy przeglądami.

Następnie wystarczy, że wprowadzisz adres email i/lub telefon na który chcesz otrzymywać powiadomienia. Dzięki temu system automatycznie wyśle Ci przypomnienie, a Ty będzie mógł skupić się na sprawach przynoszących zysk Twojej firmie.

- Jeden z naszych klientów, pracujący w branży budowlanej, wykrył awarię swoich maszyn na bardzo wczesnym etapie. Ponieważ wymiana uszkodzeń nastąpiła podczas zaplanowanej usługi konserwacji, firma była w stanie naprawić awarię bez utraty wydajności i taniej niż kosztowałoby to go po awarii - mówi Bjørn André Hagen, właściciel produktu ABAX Equipment Control.

Źródło: https://www.abax.net.pl

2018-10-19 07:30:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter