Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Zintegrowane podejście to droga do poprawy bezpieczeństwa na stadionach

W Centrum Kongresowym Targi Kielce odbyła się Ogólnopolska Konferencja „Bezpieczny stadion”. Po raz osiemnasty przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej i policjanci spotkali się by rozmawiać o poprawie bezpieczeństwa na polskich stadionach.


Głównym celem inicjatywy „Bezpieczny stadion” jest poprawienie bezpieczeństwa podczas meczów piłki nożnej. Kadra kierownicza Policji, przedstawiciele PZPN, środowiska kibiców i wielu innych zaproszonych gości wspólnie dyskutują o zagadnieniach, które sprawiają najwięcej problemów na stadionach.

Dużą uwagę poświęcono problemowi związanemu ze stosowaniem środków pirotechnicznych podczas imprez masowych. Ciekawy wykład dotyczący tego zagadnienia wygłosił ekspert ds. bezpieczeństwa – dr Steve Frosdick. Zaproszony z Wielkiej Brytanii specjalista przede wszystkim poruszał świadomość o odpowiedzialności podczas organizowania meczów, przedstawiał zależności pomiędzy organizatorami, zawodnikami i uczestnikami takiego widowiska. Prelekcja wzbogacona była filmami tematycznymi, a głównym jej przekazem było wspólne działanie Policji, organizatorów, służb porządkowych, a także samych kibiców na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Dr Dariusz Łapiński, który koordynuje współpracę z kibicami przedstawił zgromadzonym projekt „Kibice razem” skupiający się na dialogu kibiców, Policji i organizatorów sportowych spotkań. Szczególną uwagę zwrócił na zaangażowanie w działalności na rzecz bezpieczeństwa kibiców niepełnosprawnych.

Następnie odbył się panel dyskusyjny z udziałem Komendanta Głównego Policji, Prezesa PZPN oraz Jana Tomaszewskiego – byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej. Komendant Główny Policji powiedział, że zintegrowane podejście to właściwa droga do poprawy bezpieczeństwa na stadionach i wokół nich. Musimy wszyscy razem: Policja, kibice, kluby i organizatorzy współpracować w tym zakresie. Z kolei prezes Zbigniew Boniek przypomniał, że w obecnym sezonie było bezpiecznie, choć doszło do kilku incydentów. Zaznaczył, że wyciągamy wnioski z każdego wydarzenia, a szczególnie tego negatywnego. Nam zależy, by mecze były bezpieczne, a na stadionie panowała przyjazna atmosfera. Na koniec panelu dyskusyjnego prezes Boniek podziękował m.in. generałowi Szymczykowi za zaangażowanie przy zabezpieczeniu meczów przez Policję w sezonie 2017/2018.

Źródło: http://www.swietokrzyska.policja.gov.pl

2018-10-30 08:12:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter