Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


W Kenii zawalił się budynek. Akcję ratunkową przeprowadzili strażacy szkoleni przez Polaków

W Malindi (hrabstwo Kilifi) w Kenii zawalił się 7-piętrowy budynek, w którym zginęła 1 osoba a 16 zostało rannych. Budynek był zaprojektowany na 5 kondygnacji lecz właściciel zaczął dobudowywać kolejne i budynek zawalił się pionowo w dół, grzebiąc kilkanaście osób.


Miejscowi strażacy, przeszkoleni przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej w ramach projektu Polskiej Pomocy, wyciągnęli z gruzów 16 rannych, którym udzielili pomocy medycznej.

Bardzo sprawnie przeprowadzona akcja ratunkowa spotkała się z ogromnie pozytywnym odbiorem miejscowej ludności. Ten rodzaj zawalenia budynku (pęknięcie filarów nośnych i ułożenie płyt kondygnacyjnych jedna na drugiej — tzw. sandwich) z reguły nie daje dużych szans na przeżycie. Jednak przeszkoleni przez PCPM strażacy z Malindi uratowali aż 16 osób.

Źródło: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

2018-11-06 18:39:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter