Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


System monitorowania pojazdów GPS pomógł znaleźć skradziony samochód

Szwedzkiej firmie transportowo-maszynowej UTAB AB, wchodzącej w skład KEWAB AB, skradziono jeden z samochodów serwisowych podczas październikowego weekendu. Złodziej jednak nie wiedział, że trzy dni wcześniej firma zainstalowała lokalizator GPS we wszystkich swoich samochodach.


195 samochodów jest wyposażonych w monitoring GPS

KEWAB AB posiada ponad 50-letnie doświadczenie w transporcie i przemyśle maszynowym oraz flotę 195 samochodów. Wszystkie ich pojazdy są wyposażone w lokalizator GPS.

- Chcieliśmy usprawnić flotę aut i móc skorzystać z ulgi podatkowej. W październiku zdecydowaliśmy się na zainstalowanie modułu śledzącego ABAX na wszystkich naszych samochodach - mówi Inga-Lill Kjellberg, administrator i kierownik personalny w UTAB AB, w Grupie KEWAB.

- Samochód mógł zostać skradziony, dlatego cieszymy się, że zainstalowaliśmy system monitorowania floty zanim doszło do kradzieży - dodaje.

Samochód zaginął w poniedziałek rano

Kiedy w poniedziałek rano, 22 października, pracownicy KEWAB AB przybyli do biura, dostrzegli, że jeden z samochodów został skradziony.

- Zadzwoniliśmy bezpośrednio do ABAX, który pomógł nam w zaledwie kilka sekund zlokalizować samochód na mapie cyfrowej. Mogliśmy dokładnie zobaczyć, gdzie znajduje się samochód dzięki zainstalowanemu urządzeniu GPS. To było dla nas wyjątkowo dobre uczucie, mówi Inga-Lill Kjellberg

Poinformowana policja udała się na miejsce, aby aresztować złodzieja i odzyskać skradzione auto. Samochód został zwrócony firmie tego samego dnia i jest nadal wyposażony w moduł GPS ABAX, który monitoruje pojazd przez całą dobę.

- Cieszymy się, że mogliśmy pomóc KEWAB AB w odzyskaniu ich samochodu serwisowego i że mogą teraz kontynuować swoją działalność - mówi Mathias Eliasson, Country Manager w ABAX Sweden.

Źródło: https://www.abax.net.pl

2018-11-09 10:48:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter