Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Nowy samochód dla strażaków ochotników z Białotarska

Ochotnicza Straż Pożarna w Białotarsku otrzymała samochód strażacki. Będzie służył druhom podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. W uroczystym przekazaniu pojazdu uczestniczył m.in. marszałek Adam Struzik.


Gaszenie pożarów, ratowanie poszkodowanych w wypadkach drogowych, usuwanie skutków klęsk żywiołowych to chleb powszedni strażaków ochotników. Do prowadzonych akcji potrzebują nie tylko odwagi i dużych umiejętności, ale przede wszystkim niezawodnego sprzętu.

– Dziękuję Wam za stałą gotowość do niesienia pomocy, a przede wszystkim za skuteczność podejmowanych działań. Mam nadzieję, że nowy sprzęt pozwoli jeszcze sprawniej prowadzić akcji bojowe, a mieszkańcom pozwoli spać spokojnie – mówił marszałek Adam Struzik.

Dzięki środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie, gminy Gostynin i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie jednostka wzbogaciła się o lekki samochód ratownictwa technicznego Renault Master, z funkcją gaśniczą, ze zbiornikiem na tysiąc litrów wody. Wartość pojazdu wynosi blisko 300 tys. zł.

Źródło: https://www.mazovia.pl

2018-11-15 07:29:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

6 marca, Warszawa, Forum Bezpieczeństwa Kolejowego, https://www.tor-konferencje.pl

13-14 marca, Kraków, Aktualne problemy publicznego transportu zbiorowego w miastach i aglomeracjach PTZ’2019, http://www.sitk.org.pl

14 marca, Wrocław, Konferencja Cloud Computing, http://gigacon.org/event

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter