Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Gdyński SAR ma nowy skuter ratowniczy

Siedem nowych skuterów ratowniczych trafiło do Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Wspólnie z jednym otrzymanym wcześniej i wykorzystywanym od roku w Łebie, zasilą szeregi wszystkich ośmiu brzegowych stacji ratowniczych rozmieszczonych wzdłuż Wybrzeża.


Skutery mają ułatwić operowanie w miejscach do tej pory niedostępnych dla szybkich łodzi ratowniczych.
Staramy się, żeby było bezpieczniej i każdy sprzęt jaki otrzymujemy przyczynia się w znacznym stopniu do tego, żeby to bezpieczeństwo było coraz większe – mówi Maciej Zawadzki, Dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni.

Podstawowe parametry skutera to zanurzenie 0,3 m, prędkość max 35 w, długość 3,6 m, szerokość 1,5 m. Skuter przewidziany jest dla trzech osób. Na szczególna uwagę zasługuje rampa mająca ułatwić podjęcie z wody poszkodowanego i dająca możliwość udzielania mu pierwszej pomocy już podczas transportu do brzegu.
Jednostka ma służyć do poszukiwania i ratowania rozbitków, ewakuacji poszkodowanych, ich transportu do brzegu, a także holowania małych jednostek i poszukiwań na płyciznach.

Każdy sprzęt, który otrzymujemy przyczynia się do tego, że możemy na wodzie więcej, możemy dopłynąć w każde miejsce, także płytkie, także mamy dużo większe możliwości reagowania – twierdzi Łukasz Kraciński z brzegowej stacji Morskiej Służby Poszukiwań i Ratownictwa w Łebie.

Koszt siedmiu nowych skuterów to ponad 1 200 000 zł. Zakup sfinansowano ze środków Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Źródło: https://www.gdynia.pl

2018-11-22 07:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter