Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Trzeci Black Hawk w służbie polskiej Policji

Polska Policja podpisała umowę na zakup trzeciego wielozadaniowego helikoptera S-70i Black Hawk. Podobnie jak dwa poprzednie wesprze on m.in. działania  kontrterrorystyczne.


W Zakładach Lotniczych PZL Mielec gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji oraz Janusz Zakręcki, prezes zarządu PZL Mielec podpisali umowę na dostarczenie kolejnego Black Hawka. Nowoczesne śmigłowce są niezbędne Policji m.in. do działań  kontrterrorystycznych. Umowa z zakładami w Mielcu obejmuje także szkolenie personelu naziemnego i pilotów oraz wsparcie serwisowe w pierwszym okresie użytkowania.

To nie pierwszy Black Hawk, który będzie wykorzystywany przez Policję. 30 maja br., w obecności Joachima Brudzińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji, podpisano w Mielcu umowę na zakup dwóch nowoczesnych maszyn. To pierwsze tego typu helikoptery dla polskiej Policji. Powinny trafić do funkcjonariuszy jeszcze w listopadzie br. Trzeci śmigłowiec ma zostać dostarczony do końca marca 2019 roku.

Środki na helikoptery pochodzą z Programu Modernizacji Służb Mundurowych podległych MSWiA. W ramach programu Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna i SOP otrzymają w latach 2017-2020 łącznie niemal 9,2 mld złotych.

Obecnie największa w Polsce formacja mundurowa dysponuje 11 śmigłowcami: transportowymi, wielozadaniowymi i patrolowo-obserwacyjnymi. Stacjonują one w sześciu bazach na terenie kraju: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu i Łodzi. Najmłodszy policyjny śmigłowiec ma 13 lat.

Źródło: MSWiA

2018-11-22 07:57:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter