Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Polak brał udział w lokalizowaniu maszyny skradzionej w Norwegii

Adrian Tręda z firmy ABAX brał udział w poszukiwaniach maszyny skradzionej w Norwegii i odnalezionej w Polsce. Dzięki wysiłkom ze strony ABAX, zagźszczarka gruntu trafi³a z powrotem do Rønningen Maskin AS w Årnes.

Monitoring GPS pomógł odzyskać skradzioną maszynę. Sprzęt norweskiej firmy został zlokalizowany na terenie Polski.

- Pracuję w głównej siedzibie firmy ABAX w Norwegii. Z uwagi na to, że z pochodzenia jestem Polakiem, zostałem poproszony, aby wspomóc Klienta w zlokalizowaniu skradzionego sprzętu, mówi Adrian Tręda.

Na początku poszukiwań zagęszczarki Atlas Copco LG400,Adrian Tręda korzystając z systemu ABAX mógł ustalić trasę przemieszczania się sprzętu przy pomocy sygnałów GSM.

- Maszyna była przewożona najprawdopodobniej w metalowej naczepie, która zakłócała sygnał GPS. W momencie kiedy dane urządzenie posiadające nadajnik GPS znajduje się w pomieszczeniu zamkniętym lub też konstrukcji metalowej, sygnał GPS jest niedostateczny, aby podać dokładne położenia danego sprzętu.Nasze urządzenie do lokalizowania ABAX Equipment Controloprócz technologii GPS posiada również moduł GSM. Dzięki pozycjonowaniu GSM mieliśmy stałą kontrolę, gdzie znajduje się w danej chwili sprzęt - wyjaśnia Adrian Tręda.

23 października zagęszczarka została wyładowana z pojazdu transportowego na południu Polski. Podczas rozładunku maszyny został odzyskany sygnał GPS co umożliwiło Adrianowi podanie policji aktualnego adresu przechowywania sprzętu.

- Po upływie około 3o minut od zgłoszenia, zostałem poinformowany telefonicznie, że policjanci, którzy udali się pod wskazany przeze mnie adres skutecznie zabezpieczyli skradzioną zagęszczarkę, mówi Adrian Tręda.

Źródło: https://www.abax.net.pl

2018-11-30 07:43:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter