Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


W Świętokrzyskim strażacy szkolili policjantów z prewencji

Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach zorganizował i przeprowadził na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach trzecie z cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy policji z działań z zakresu „Firefobii”.


Szkolenie obejmowało podstawowe wiadomości z zakresu procesu powstania pożarów i spalania, rodzajów gaśnic i prawidłowych technik ich użycia oraz elementów ratownictwa medycznego z zakresu postępowania z osobami poparzonymi.

Ogółem w trzech szkoleniach wzięło udział 120 funkcjonariuszy Policji z terenu województwa świętokrzyskiego. Uroczystego podsumowania szkoleń oraz wręczenia zaświadczeń dokonał zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach st. bryg. Robert Sabat oraz zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Kielcach podinsp. Andrzej Patrzałek.

Źródło: https://www.straz.gov.pl

2018-12-04 07:04:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter