Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Straż Graniczna została odznaczona przez Prezydenta Słowenii

W Pałacu Prezydenckim w Lublanie Prezydent Republiki Słowenii Borut Pahor odznaczył Straż Graniczną Medalem za Zasługi. W imieniu formacji medal odebrał zastępca dyrektora Biura Spraw Międzynarodowych Komendy Głównej Straży Granicznej ppłk SG Artur Kępka.


Straż Graniczna została odznaczona wraz z 24 innymi podmiotami za wkład w zarządzanie kryzysem migracyjnym w latach 2015 – 2016. Od 7 stycznia do 4 lutego 2016 r. 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej uczestniczyło we wspólnej operacji z Policją słoweńską na granicy słoweńsko- chorwackiej. Grupą dowodził płk SG Sławomir Markowski  z Zarządu Granicznego Komendy Głównej SG.

Medal za Zasługi jest odznaczeniem państwowym Republiki Słowenii przyznawanym za szczególne osiągnięcia lub wyniki w obszarach wojskowym lub bezpieczeństwa, stanowiące ważny wkład w rozwój i pozycję Republiki Słowenii na arenie międzynarodowej. Medal może zostać przyznany obywatelom Słowenii, cudzoziemcom, grupom obywateli oraz krajowym i zagranicznym organizacjom.

Źródło: https://www.strazgraniczna.pl

2018-12-13 09:06:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter