Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Tymczasowo przywrócona kontrola graniczna w liczbach

Od 22 listopada do 16 grudnia, w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej, funkcjonariusze Straży Granicznej skontrolowali prawie 200 tysięcy osób. Zatrzymali ponad 340, a 37 nie zezwolili na przekroczenie polskiej granicy. Kontrole zostały tymczasowo przywrócone, aby zapewnić bezpieczny przebieg szczytu klimatycznego.


W ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej skontrolowano w sumie 189 270 osób ze 187 krajów. Największą grupę skontrolowanych, bo aż 81 527 osób, stanowią Polacy. Kolejni to obywatele Ukrainy - 12 791, Niemiec – 9 853, Czech - 9568, Litwy – 8993, Włoch – 5756 i Szwecji – 4518. 

W wyniku tymczasowo przywróconej kontroli do Polski nie wpuszczono 37 osób. Zatrzymano w sumie 343 osoby, m.in. poszukiwane przez polski wymiar sprawiedliwości, unikające przesłuchania, czy zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Przykładowo 9 grudnia na katowickim lotnisku funkcjonariusze SG zatrzymali obywatelkę Grecji i obywatelkę Iraku, które przyleciały do Polski z Aten. Kobiety podróżowały jako matka i córka. Do kontroli granicznej przedstawiły greckie dowody osobiste. Dowód osobisty, którym posłużyła się jedna z kobiet, figurował w systemach informatycznych Straży Granicznej jako utracony i podlegający zatrzymaniu. W trakcie przesłuchania cudzoziemka posługująca się tym dokumentem podała swoje prawdziwe dane osobowe i oświadczyła, że jest obywatelką Iraku. Natomiast obywatelka Grecji w trakcie przesłuchania oświadczyła, iż pomagała ona Irakijce w nielegalnym dotarciu na terytorium Niemiec. Za udzieloną pomoc miała otrzymać 5000 euro.

Źródło: https://www.strazgraniczna.pl


2018-12-21 07:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter