Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Funkcjonariusze SG przesiądą się do hybrydowych pojazdów

Do służby w Straży Granicznej weszło osiem samochodów hybrydowych, przystosowanych do poruszania się poza drogami utwardzonymi. Zakup dofinansowany został przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.


W ramach projektu zakupiono sześć samochodów marki Toyota Auris oraz dwa samochody Toyota RAV4 z napędem 4x4, umożliwiającym wykorzystanie pojazdów do realizacji zadań poza drogami utwardzonymi.

Zakup pozwoli na zintensyfikowanie prowadzonych przez Straż Graniczną patroli w miejscach zagrożonych występowaniem smogu oraz na terenach posiadających szczególną wartość przyrodniczą i krajobrazową.

Nowe pojazdy będą wykorzystywane przede wszystkim na terenie Aglomeracji: Warszawskiej, Krakowskiej, Śląskiej, Trójmiasta oraz w rejonach przygranicznych - powiat tatrzański w tym obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego, powiat hajnowski w tym obszar Białowieskiego Parku Narodowego, powiat augustowski, w tym teren objęty programem Natura 2000.

Źródło: https://www.strazgraniczna.pl

2018-12-28 08:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter