Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Noworoczny prezent dla strażaków z Mazowsza

Ochotnicy z Żeliszewa Dużego (pow. siedlecki) są świetnie wyszkoleni, a nowo przekazane auto uzupełni niedobory sprzętowe. W przekazaniu samochodu uczestniczyła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.


Jednostka OSP w Żeliszewie Dużym została powołana w 1909 r. Jest jedną z najstarszych w powiecie siedleckim. Funkcjonuje nieprzerwanie, a obecnie straż zrzesza 34 członków czynnych. Dysponuje samochodem STAR 244 GBA 2,5/16, korzysta z systemu powiadamiania i alarmowania OSP.

Teraz ochotnicy otrzymali fabrycznie nowy samochód IVECO EURO CARGO 4x4. Pojazd jest uterenowiony, więc strażakom nie będą straszne bezdroża i kompleksy leśne. Druhowie łącznie z wozem otrzymali specjalistyczne wyposażenie: torbę PSP R1, deskę ortopedyczną, szyny Kramera, agregat osiowy oddymiający, pompę Niagara pływającą, piłę Stihl do cięcia stali i betonu, komplet węży W75 i W52, kamerę termowizyjną. Jednostka będzie mogła teraz w pełni wykorzystywać swoje umiejętności przy ratowaniu poszkodowanych.

Koszt zakupu wyniósł przeszło 829 tys. zł. Gmina otrzymała dofinasowanie na zakup sprzętu dla ochotników z budżetu województwa mazowieckiego w kwocie 130 tys. zł.

– Nowy sprzęt przekazany jednostce zwiększy bezpieczeństwo w całej gminie. Mam nadzieję, że nowe auto będzie sprawowało się bez zarzutów i usprawni przeprowadzanie akcji ratowniczych – powiedziała Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa.

Źródło: https://www.mazovia.pl
Fot. Daniel Pióro

2019-01-03 09:08:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

20 marca, Wrocław, IT w Służbie Zdrowia, https://gigacon.org

21 marca, Warszawa, Europejskie Forum Taborowe 2019, https://www.tor-konferencje.pl

27-28 marca, Warszawa, IX Edycja Smart City Forum, http://smartcityforum.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter