Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Policyjni ratownicy medyczni przeszkolili lekarzy ze Słupska

Praktyczne doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przygotowali policyjni ratownicy medyczni dla lekarzy z Okręgowej Izby Lekarskiej w Słupsku. Ćwiczenia z wykorzystaniem najnowszego sprzętu odbyły się w salach Centrum Medycznego słupskiej Szkoły Policji.

Policyjni wykładowcy poprowadzili cykl ćwiczeń poświęcony udzielaniu pomocy w stanach nagłych, zagrażających życiu. Policjanci rozpoczęli od oceny podstawowych parametrów życiowych by następnie przejść do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, przyrządowych metod udrażniania dróg oddechowych i pozycji ułożeniowych. Oddzielnym zagadnieniem była podaż leków, jako jedna z form zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych.

Policjanci, którzy prowadzili zajęcia, są certyfikowanymi ratownikami medycznymi. Niektórzy z nich jako wolontariusze pełnią też – w ramach wolontariatu -  dyżury na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Źródło: http://slupsk.szkolapolicji.gov.pl

2019-01-03 09:13:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter