Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Alert RCB – szkolenia dla nauczycieli

Ponad 300 nauczycieli z całej Polski wzięło udział w szkoleniu e-learningowym na temat Alertu RCB – nowego systemu ostrzegania przed zagrożeniami. Szkolenie zorganizowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Alert RCB jest nowym SMS-owym systemem ostrzegania przed zagrożeniami. Jest uruchamiany w nadzwyczajnych sytuacjach, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie. Otrzymują go wszyscy użytkownicy telefonów komórkowych przebywający na potencjalnie zagrożonym terenie, bez względu na sieć z której się korzysta. Według badań Survey Sodahead, aż 83 proc. 10-latków w Polsce ma swój telefon komórkowy, dlatego niezbędne jest przekazanie również najmłodszym wiedzy na temat Alertu RCB.

Kurs jest elementem szerszej kampanii skierowanej do dzieci i młodzieży. Dla szkół Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało plakaty edukacyjne, a także przygotowało specjalne animacje. Nauczycielom udostępniono materiały edukacyjne – scenariusze zajęć z uczniami. Można je pobrać na stronie RCB (https://rcb.gov.pl/alertrcb/materialy-edukacyjne-dla-nauczycieli) oraz ORE, gdzie również można zapisywać się na e-learning (https://szkolenia.ore.edu.pl/RejestracjaSzkolenie/3897).

Uczestnicy kursu szkolą się z zasad funkcjonowania Alertu RCB oraz bezpiecznych zachowań podczas różnych zdarzeń zagrażających życiu. Wiedza ta jest potrzebna podczas prowadzenia lekcji z dziećmi i młodzieżą. Druga edycja kursu będzie prowadzona do trzeciego lutego. Jeśli będzie zainteresowanie wśród nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji planuje kolejne rekrutacje.

Źródło: https://rcb.gov.pl

2019-01-25 07:10:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter