Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Nowy wóz dla strażaków ochotników z Gębic

Do druhów z Gębic trafił nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy. To jeden z 14 nowych wozów dla Ochotniczej Straży Pożarnej, zakupionych w ostatnim czasie dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


Druhowie w Gębicach zakupili ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem wodnym i autopompą, wyposażony w napęd na obie osie i czterodrzwiowe kabiny przystosowane do przewozu 6 strażaków. Uroczyste przekazanie sprzętu odbędzie się 25 stycznia w Domu Strażaka w Gębicach. 

– To kolejne wsparcie samorządu województwa dla druhów OSP z Kujawsko-Pomorskiego. Wyposażenie naszych strażaków jest nowoczesne, regularnie wymieniane na sprzęt coraz nowszej generacji. Nie żałujemy na to pieniędzy, ani unijnych, ani z budżetu województwa – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Źródło: https://www.kujawsko-pomorskie.pl
Fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP


2019-01-29 09:04:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter