Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Samorząd finansuje zakup najnowocześniejszego sprzętu do kompresji klatki piersiowej

Ostrołęcki „Meditrans” wzbogaci się o 12 nowoczesnych urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS 3, których zakup został sfinansowany dzięki blisko 630 tys. zł wsparcia z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.


Urządzenia trafią do podstawowych zespołów ratownictwa medycznego z miejscem wyczekiwania w Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej, Pułtusku, Kadzidle, Czerwinie, Szulborzu Wielkim, Małkini Górnej, Chorzelach, Jednorożcu, a także specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego z miejscem wyczekiwania w Ostrołęce, Pułtusku i Myszyńcu. Wartość 12 urządzeń, które trafią do ostrołęckiego „Meditransu” to blisko 670 tys. zł, z czego blisko 630 tys. zł pochodziło z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

– Zakup tych nowoczesnych urządzeń jest podyktowany troską samorządu województwa o obszar ochrony zdrowia. Cieszymy się z tego, że Lucas3 będzie służył pacjentom, ale przede wszystkim będzie wsparciem w codziennej, trudnej pracy ratowników medycznych – zauważyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

Źródło: https://www.mazovia.pl
Fot. Paweł Zakrzewski

2019-01-29 09:08:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

6 marca, Warszawa, Forum Bezpieczeństwa Kolejowego, https://www.tor-konferencje.pl

13-14 marca, Kraków, Aktualne problemy publicznego transportu zbiorowego w miastach i aglomeracjach PTZ’2019, http://www.sitk.org.pl

14 marca, Wrocław, Konferencja Cloud Computing, http://gigacon.org/event

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter