Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Węgierscy policjanci odwiedzili kolegów z Katowic

Zakończyła się wizyta w Szkole Policji w Katowicach ośmioosobowej delegacji funkcjonariuszy i pracowników Szkoły Egzekwowania Prawa w Miszkolcu.


Podczas tygodniowego pobytu Węgrzy mieli możliwość zapoznania się ze strukturą i zadaniami Policji oraz szkolnictwa policyjnego w Polsce, organizacją i funkcjonowaniem Szkoły Policji w Katowicach oraz bazą i ofertą szkoleniową. Goście odwiedzili także Oddział Prewencji Policji w Katowicach, gdzie obserwowali szkolenie funkcjonariuszy oddziałów zwartych oraz zapoznali się z wyposażeniem jakim dysponują Polscy funkcjonariusze pełniący służbę w tego typu jednostce.

Wizyta funkcjonariuszy z Miszkolca była pierwszą z zaplanowanych wizyt w ramach dwóch projektów realizowanych wspólnie przez Szkołę Policji w Katowicach i Szkołę Egzekwowania Prawa w Miszkolcu pt. „Dwa Bratanki” oraz „Polonica Varietas”.

Celem tych projektów jest rozwijanie współpracy pomiędzy jednostkami szkoleniowymi zarówno na poziomie kadry i kierownictwa szkół, jak i słuchaczy szkoleń podstawowych. Ponadto realizacja projektów ma przyczynić się do lepszego poznania więzów historycznych pomiędzy Polską a Węgrami oraz kultywowania wiedzy nt. wielowiekowej przyjaźni obojga narodów.

http://katowice.szkolapolicji.gov.pl

2019-01-31 07:45:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

6 marca, Warszawa, Forum Bezpieczeństwa Kolejowego, https://www.tor-konferencje.pl

13-14 marca, Kraków, Aktualne problemy publicznego transportu zbiorowego w miastach i aglomeracjach PTZ’2019, http://www.sitk.org.pl

14 marca, Wrocław, Konferencja Cloud Computing, http://gigacon.org/event

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter