Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Kielecki policjant na najwyższym szczycie Ameryki Południowej

Rozpoczęta pod koniec stycznia wyprawa podkom. Łukasza Pabiana w drodze na Aconcaguę została zakończona sukcesem. Dokładnie 9 lutego, o godzinie 11:45 czasu lokalnego kielecki policjant stanął na najwyższym szczycie Ameryki Południowej.


Wspólnie z doświadczonym alpinistą Aleksandrem Pilukiem zdobyli wysokość 6960 m.n.p.m. nie tylko dla własnej satysfakcji. W ten sposób śmiałkowie postanowili wesprzeć zbiórkę środków na leczenie 15- letniej Moniki z Połańca.

Łukasz Pabian na co dzień jest Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komisariatu Policji IV w Kielcach. Funkcjonariuszem z zawodu jest od 13 lat, ale prywatnie ma wiele interesujących i niezwykłych pasji. Jedną z nich są górskie wędrówki oraz wolontariat w ramach fundacji Misiek Ździsiek – Błękitny Promyk Nadziei. Na swoim koncie ma m.in. wejście na najwyższe szczyty europejskie Mont Blanc oraz Elbrus. Każdej z wypraw przyświecał jakiś szczytny cel.

Tym razem postanowiono wspomóc zbiórkę środków na leczenie 15- letniej Moniki Wawrzkiewicz z Połańca. Dziewczyna, jest podopieczną fundacji, w której wolontariuszem jest kielecki policjant. Monika zmaga się z padaczką lekooporną i nowotworem mózgu. Przeprowadzenie operacji chorej dziewczynki jest możliwe w jednej z niemieckich klinik. Na ten cel potrzeba jednak około 100 000 złotych.

Źródło: http://isp.policja.pl

2019-02-19 08:27:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter