Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


„Brońmy się sami!” - pracownicy MOPS na kursie samoobrony

Dwie godziny intensywnych ćwiczeń zapewnili uczestnikom kursu samoobrony policjanci z będzińskiej komendy. Mundurowi, w ramach programu BEZPIECZNY BĘDZIN, zorganizowali zajęcia dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie.


Zajęcia prowadzone przez osoby ściśle związane ze sztukami walki oraz samoobroną, rozpoczęły się od intensywnej rozgrzewki. Następnie panie i panowie ćwiczyli podstawowe techniki samoobrony, a także dowiedzieli się, jak należy się bronić w przypadku ataku napastnika. Głównym celem kursu samoobrony było przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestników do uniknięcia, lub, w razie potrzeby, odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie.

Panujące powszechnie przekonanie, że kobiety są słabsze fizycznie od mężczyzn oraz łatwiej poddają się paraliżującemu strachowi, wpływa na fakt, że sprawcy napadów i zuchwałych kradzieży postrzegają je jako „ofiary” łatwiejsze do pokonania. Poza tym zdecydowanie częściej od mężczyzn stają się też ofiarami ataków na tle seksualnym i to nie tylko na ulicy, ale przede wszystkim w mieszkaniu.

Źródło: http://slaska.policja.gov.pl

2019-02-20 07:47:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter