Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Miasto przekazało karetkę

Nowoczesna karetka służąca do transportu pacjentów, wyposażona w butlę z tlenem i nosze - to dar Miasta Poznania dla Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi. Kluczyki na ręce dyrektora szpitala przekazał w piątek Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.


Karetka wyposażona jest w butlę z tlenem, nosze, oraz przytwierdzany do podłogi fotel na kółkach, który pozwala na transport pacjentów poza karetką oraz na przewóz ich w pozycji siedzącej. Pojazd ma ogrzewanie i klimatyzację, co znacząco podniesie komfort pacjentów. Jest również przygotowany do doposażenia w sprzęt medyczny.

- Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby poznańskich szpitali są duże, a służba zdrowia potrzebuje dofinansowania - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - To nie pierwszy raz, gdy miasto pomaga szpitalowi, kupując karetkę czy wyposażenie. Zależy nam na tym, by mieszkańcy pozostawali nie tylko pod opieką najlepszych specjalistów - a tych w Poznaniu nie brakuje - ale by mieli również dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego. Szpital im. Degi nie jest wprawdzie szpitalem miejskim, ale dla poznaniaków nie jest ważne, czy leczą się w szpitalu miejskim, klinicznym czy wojewódzkim. Ważne jest to, że mogą korzystać z nowoczesnych urządzeń i skutecznie się leczyć.

Na zakup karetki miasto przekazało 200 tys. zł, szpital dołożył blisko 37 tys. zł.

Źródło: http://www.poznan.pl

2019-02-27 10:26:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter