Najnowszy numer »

Aktualności

»

XIII Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym

W ramach 43. Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej rozegrane zostały XIII Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym. Zwyciężyła ponownie reprezentacja z Bieszczadzkiego Oddziału SG.

W bieżącym roku na starcie stanęło 38 przedstawicieli oddziałów, ośrodków szkolenia SG oraz Komendy Głównej SG. Funkcjonariusze rywalizowali na dystansie 25 km.

W klasyfikacji drużynowej, podobnie jak w latach ubiegłych, zwyciężyła reprezentacja z Bieszczadzkiego Oddziału SG. Na drugim stopniu podium stanęli reprezentanci Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Nadodrzańskiego Oddziału SG.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet zwyciężyła Aleksandra Fundanicz z Bieszczadzkiego Oddziału SG, która ukończyła bieg z czasem 01:31:05. Drugie miejsce wywalczyła Irmina Sikora-Kołodziej ze Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie z czasem 01:50:55. Na trzecim stopniu podium stanęła reprezentantka Warmińsko - Mazurskiego Oddziału SG Iwona Kowalewska, która dystans 25 km pokonała w czasie 02:12:23.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn pierwsze miejsce zdobył Eugeniusz Słobodzian ze Śląskiego Oddziału SG z czasem 01:27:32. Na drugim miejscu przybiegł Wojciech Cybruch z Nadodrzańskiego Oddziału SG (01:30:05). Trzecie miejsce wywalczył Hubert Koszyk z Karpackiego Oddziału SG (01:31:05).

Medale i nagrody ufundowane przez Komendę Główną Straży Granicznej oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy SG wręczał Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu płk SG Jacek Wysokiński w asyście Zastępcy Komendanta OSS SG ds. dydaktycznych płk SG Małgorzaty Sakaluk.

2019-03-08 07:23:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe