Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Funkcjonariusze SG wyruszyli na misję do Republiki Macedonii Północnej

19 marca, na misję wspierającą służby Republiki Macedonii Północnej, wyjechało 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej. Dowódcą grupy jest mjr SG Władysław Gbur, który na co dzień pełni służbę w Podlaskim Oddziale SG.


W operacji wsparcia biorą udział funkcjonariusze z Bieszczadzkiego, Morskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Podlaskiego, Nadbużańskiego, Śląskiego, Karpackiego, Nadodrzańskiego i Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, Centralnego Ośrodka Szkolenia SG w Koszalinie oraz Biura Spraw Wewnętrznych SG. 

Przed wyjazdem odbyli szkolenie, mające na celu zintegrowanie zespołu i przygotowanie grupy do wspólnej służby podczas wyjazdu. Uczestniczyli m.in. w zajęciach z kwalifikowanej pierwszej pomocy w trakcie realizacji zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu, technik posługiwania się bronią palną oraz doskonalili taktykę i technikę realizacji czynności w obiektach zurbanizowanych i zasady przemieszczania się pojazdów w kolumnie. 

Polscy funkcjonariusze Straży Granicznej w Macedonii będą pełnić służbę w bezpośredniej ochronie granicy macedońsko – greckiej, wspierając działania, które mają na celu zapobieganie nielegalnej migracji.

Źródło: https://www.strazgraniczna.pl

2019-03-20 07:20:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter