Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Powołanie Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński z dniem 29 marca 2019 r. powołał st. bryg. Marka Bębenka na stanowisko Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Brygadier Marek Bębenek Komendant Państwowej Straży Pożarnej urodził się na terenie powiatu chrzanowskiego w miejscowości Rozkochów. W 1983 roku podjął pracę w Straży Pożarnej w Chrzanowie. Przeszedł wiele stanowisk – został mianowany na stanowisko zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo gaśniczej, a następnie w 1989 roku został dowódcą jednostki. W 2006 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej.

Ze względu na swoje doświadczenie powoływany był do działań specjalnych. Uczestniczył m.in. podczas powodzi w Sandomierzu w 2001, Nowym Sączu 2004, Andrychowie 2005. Również w latach 90 uczestniczył w gaszeniu pożarów: Racibórz 1992, Chrzanów 1996, gaszenie zbiornika z ropą naftową w Trzebini, pożar Klasztoru w Alwerni oraz gaszenie cysterny w Chrzanowie na ul. Krakowskiej pod wiaduktem. 

2019-04-04 08:10:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter